Kontrola komínů ještě letos?

Komín je součást každé stavby. Každý komín, který se používá, musíte nechat zkontrolovat nejen pro Vaši vlastní bezpečnost, ale i proto, že je to Vaše povinnost. Tuto často opomínanou činnost byste totiž měli správně provádět každý rok, navíc pokud komín používáte celoročně, mělo by to být dokonce ještě častěji. A dokonce Vám za to hrozí i pokuta, takže byste si měli, co nejdříve opatřit papír od kominíka s potvrzením o kontrole.

Nekontrolovaný komín ve starším domě v sobě může skrývat taková nebezpečí, o kterých nemáte ani zdání. Může Vám pěkně zkomplikovat život a nemyslím si, že by to každý z nás potřebovat ještě více, než jak je to dosud. V tom ještě nejlepším případě Váš dům může shořet na popel, bohužel v tom nejhorším případě může špatný komín způsobit i smrt, tedy smrt otravou.

Nezanedbávejte proto kontroly komínů. Zavolejte co nejdříve vyučenému kominíkovi, který přijde, a buďto Vás ujistí o bezproblémovosti Vašeho komína a tudíž aspoň vystaví papír, díky kterému Vám nebude hrozit pokuta, anebo alespoň včas zjistí závadu, která mohla způsobit velkou tragédii a může ji vyřešit. Při kontrole Vám také kominík komín vyčistí a Vy budete vědět, že máte zase na rok od této povinnosti klid. Uvědomte si, že když už nějaká nepříjemná událost nastane a neprokážete-li se zprávou vystavenou od kominíka, budete viníkem, takže problém se rázem změní v ještě větší. Nezapomínejte proto tyto zdánlivě zbytečné činnosti.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o výstavbu zděného domů, neváhejte a kontaktujte nás. Vždy k Vám budeme přistupovat individuálně a budeme se snažit splnit všechny Vaše přání a požadavky.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů