Terénní úpravy a modelace zahrad

Stejně jako dům potřebuje dobré základy, tak i zahrada se bez dobře provedených terénních úpravách nikdy nestane příjemným místem vhodným k odpočinku – ať už se jedná o odpočinek pasivní, nebo aktivní například při pěstování plodin či okrasných květin.

Terénní úpravy zahrady stojí na úplném počátku funkční zahrady a je to ten typ práce, který, pokud je odveden dobře, vlastně nejde vidět. To ale nijak nesnižuje jeho důležitost. Připraví totiž zahradu na pěstování – rostlin, trávy, ale také pro váš příjemný pohled. Kromě toho také dobře odvedená modelace zahrady ochrání váš dům před vodou z prudkých přívalů deště.

Základem je samozřejmě půda. Postaráme se o to, aby byla na povrch umístěna ornice, tedy úrodná část půdy, a zároveň, aby zbytečně neskončila zahrabaná pod vrstvou jílu a kamení, kde by tráva neměla šanci. Pokud bude potřeba (například, pokud ornice nebude dostatečně kvalitní nebo jí bude jednoduše málo), postaráme se i o rozvezení kvalitního trávníkového substrátu.

Úprava svažitého pozemku zahrady

Jsme si vědomi také toho, že zahradu je někdy potřeba dotvarovat, vymodelovat. Příliš prudké svahy snadno podléhají erozi. Občas je však potřeba i terén s mírným spádem vytvarovat. Třeba proto, aby spád vody nevedl k domu, kde by narušoval jeho základy.

Kontaktujte nás

Rádi s vámi zkonzultujeme vaše požadavky, vytvoříme cenovou nabídku a uděláme veškeré potřebné práce. Užívejte si svou zahradu bez starostí s úpravou terénů, kopání a převážením hromad hlíny. Na to máme odborníky a zařízení, díky kterým práce proběhne mnohem rychleji a bez zbytečné dřiny.

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o výstavbu zděného domů, neváhejte a kontaktujte nás. Vždy k Vám budeme přistupovat individuálně a budeme se snažit splnit všechny Vaše přání a požadavky.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů