Pokládka dlažeb a obkladů

Pokládáme veškeré obklady a dlažby, a to vnitřní i venkovní. Je-li vám třeba nových obkladů, rozhodně se na nás neváhejte obrátit. Dlažbu i obklady byste měli vybírat nejen podle toho, co se vám líbí, ale také podle účelu. My vám ochotně poradíme a ulehčíme vám rozhodování. Přesně víme, jaké obklady a dlažba se hodí do kuchyně, koupelny nebo třeba kolem bazénu. Nejčastěji zajišťujeme obkládání a pokládku těchto prostor:

 • Obklady koupelen a kuchyní v novostavbách i při rekonstrukcích.
 • Pokládka dlažeb v obytných prostorech jako jsou obývací pokoje, vstupní haly, technické místnosti apod.
 • Dlažby v komerčních prostorech, jako jsou obchody, kanceláře, výrobní haly atd.
 • Obklady rovných i točitých schodišť.
 • Pokládka dlažby na terasách, balkonech a dalších venkovních plochách.
 • Obklady bazénů.
 • Obklady fasád.
Pokládka dlažeb a obkladů
Obklady do koupelen

Před započetím samotných prací:

 • Provedeme rozpočet spotřeby materiálu.
 • Zajistíme vyrovnání povrchu a přípravu podkladu.
 • Provedeme nivelaci podkladu.
 • V prostorech, které to vyžadují, ošetříme plochy penetrací a hydroizolačními stěrkami.
 • Obezdíme či podezdíme sprchové vaničky, vany, umyvadla a případně provedeme i potřebné zednické práce.

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny, kuchyně nebo k bazénu? Podle čeho se rozhodnout?

Nejen dekor, který by měl být nadčasový, ale i formát byste měli brát v úvahu. Nejdůležitější je však promyslet, jaký zvolíte materiál. Do koupelny se hodí takové materiály, které nejsou nasákavé, do kuchyně zase ty nejvíce odolné. Při výběru dlažby k bazénu byste zase měli dbát především na bezpečnost a vybrat takový povrch, který mokrý neklouže. Promyslete také náročnost na údržbu u zvolených obkladů. Světlé odstíny a malé rozměry rovnají se více práce při úklidu.

Nejznámější a nejčastěji používané jsou obklady keramické. Ty jsou považovány za vysoce odolné. Keramické obklady se nepoškrábou, dlažba neprošlape. Odolají dokonce i chemickým čisticím prostředkům. Oceníte u nich také vysokou tepelnou vodivost a to, že se snadno pokládají na betonovou nebo i dřevěnou podlahu. Jinak je ale jejich povrch docela chladný, a pokud neplánujete pořídit také podlahové topení, budou vás zřejmě studit chodidla. Stále častěji se dostává obliby také přírodním materiálům jako je korek nebo kámen. Korek se díky své elasticitě těší dlouhé životnosti, ale je třeba použití lepidla a laku. Podobně je to u kamenem, který vypadá luxusně, ale je dosti savý. Pokud byste chtěli něco finančně nákladnějšího, elegantně a stylově vypadají také skleněné obklady. A zmiňme také netradiční plastové obklady, které jsou levné, dlouho vydrží a lze je jednoduše kombinovat. Pokud jste ale srdcem ekologové a milovníci přírodních materiálů, zřejmě to nebude vaše volba. Ztrácíte se ve spoustě možností a potřebujete pomoci s výběrem a nasměrovat při rozhodování? Kontaktujte nás.Ukázky referencí

Další fotografie pokládky a obkládání naleznete zde.


Nezávazná poptávka našich služeb

Vaše jméno
Kontakt *   (telefon či e-mail)
Zpráva *
Opište barvu s diakritikou *  
      * označené položky jsou povinné