Sádrokartony

Nejjednodušším způsobem pro stavbu nových místností například v podkroví je využití sádrokartonu. Lze ho použít pro vytváření nových stropů, snižování těch stávajících a nejen k těmto účelům. Mnoho podkrovních bytů například tvoří zejména sádrokartonové příčky, které při využití dobrých izolačních materiálů nepropouští příliš hluku a také skrz ně neuniká téměř žádné teplo.

Práce se sádrokartonem probíhá podstatně jednodušeji, než během klasického zdění. Z toho také vyplývá, že vše je podstatně rychleji hotovo. Stačí navrhnout základní konstrukci z kovových profilů, provést elektroinstalaci a správně připevnit sádrokartonové desky. Spoje mezi nimi se překryjí buďto speciální mřížkou nebo skelnou páskou. Vše se důkladně zatmelí (v několika vrstvách), obrousí a vše je připraveno k malování.

Za jedinou nevýhodu oproti klasickým zdím lze považovat nižší odolnost proti mechanickému poškození. Ovšem s tím se lze při přihlédnutí k nižší pořizovací ceně a snadné opravě lehce smířit.

Sádrokartony v Brně

Možnosti uplatnění sádrokartonu je celá řada.

  • Sádrokartonové příčky.
  • Předsazené stěny.
  • Půdní vestavby.
  • Ostění střešních oken.
  • A další možné aplikace…
Kontaktujte nás

Máte-li zájem o výstavbu zděného domů, neváhejte a kontaktujte nás. Vždy k Vám budeme přistupovat individuálně a budeme se snažit splnit všechny Vaše přání a požadavky.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů